top of page
olive-leaves-2.jpg

Hakkımızda

BÖLGE

​​

Zeytinyağı sevgimiz, ailemizin taze ve besleyici gıdaya olan tutkusunun bir meyvesidir.

Yıllardır aradığımız kaliteli zeytinyağını üretmemizde bize yardımcı olacak toprağı, ağaçları ve insanları bulma yolculuğumuz bu tutku ile başlamıştır. Yemeklerimizi hazırlamak için kullandığımız yağ, vücudumuzun ve beslenmemizin en önemli parçalarından biridir.

 

Yağımızın ulaştığı yüksek kalitenin ilk adımı topraktır. Yolculuğumuz, zeytinlerimizin yetiştirildiği arazi ile başlar. Ege ve Akdeniz sahilleri binlerce yıldır zeytin ağaçlarının yuvası olmuştur. Türkiye kıyı şeridimiz boyunca ılık deniz ve optimum iklim kombinasyonu ile birleşen bu çeşitli ve verimli topraklar, birinci sınıf natürel sızma zeytinyağının dünyadaki en gizli kaynaklarından birini oluşturmaktadır.

Land

Kalite

​​

Zeytinyağlarımız, zeytin çiftçilerinin nesiller boyunca sonraki kuşaklara aktardığı yerel bilgilerle ve güney sahillerimizden hasat edilen zeytinlerden özenle hazırlanmıştır. Natürel Sızma zeytinyağımız, nesiller boyu büyüyen bu topluluğun sahip olduğu ve işlediği ünlü bölgelerde yetiştirilen zeytinlerden elde edilmiştir; yani sevginin ve tutkunun ürünüdür.

 

En yeşil zeytinler elle erken hasat edilir, hasattan sadece saatler sonra soğuk sıkım yapılan zeytinlerimizden elde edilen yağımıza taze zeytin suyu da denebilir. Sonuç da eşleştirildiği her yemeği zenginleştiren yoğun meyveli ve bitkisel aromalara sahip, nefis, dengeli ve taze bir zeytinyağıdır.

Quality

Nesiller Boyunca

Aktarılan Bilgi

 

Zeytinlerimiz, nesiller boyu zeytin çiftçilerince tecrübe edilen yerel bilgiler kullanılarak, Ege ve Akdeniz kıyıları ve Mezopotamya'da bulunan zeytin ağaçlarımızdan elle toplanmaktadır. Çiftçilerimiz ve topluluğumuz, var olan en mükemmel zeytinyağını üretebilmek için atalarımızdan birikerek gelen bilgileri modern tekniklerle birleştirmekte ve yorulmadan çalışmaya devam etmektedirler.

Toprak, meyveyi ve mutfağınıza getirilen parlak natürel sızma zeytinyağını sağlar. Bu, çok uzun süredir bozulmamış, korumaya tutkuyla bağlı olduğumuz bir döngüdür. Bize destek olduğunuzda, yüzyıllardır bu bereketli topraklara sahip çıkan bir toplumu da desteklemiş olursunuz.

Generational Knowledge
bottom of page